Wyniki meczów Akademii (20-21.10)

Komplet wyników, strzelców oraz składy spotkań naszej klubowej młodzieży w miniony weekend.

U-19: Sygnał Lublin – Górnik Łęczna 0:4
Grober 9, 82, Szczepanik 59, 68

Górnik: Amermajster – Bojanowski, Dziewulski, Tymosiak, Łysiak (75 Kuter), Grober (83 Kiepura), Bronowicki, Tomasiak, Szczepanik (75 Stankiewicz), Marcinek (60 Ogórek).

Trenerzy Sławomir Pogonowski, Mirosław Tarkowski.

U-17: Górnik II Łęczna – Start Krasnystaw 0:0

Górnik: Perdun – Wawrzusiszyn, Masztaleruk, Piotrowski, Błaszko, Offert, Choina, Pawlak, Pastuszak, Korona, Bakun.

Trenerzy Artur Gadzicki, Marcin Lato.

U-16: Sygnał Lublin – Górnik Łęczna 1:2
Lipski (dwie)

Górnik: Zabłotny – Izdebski (78 Iskra), Sobiesiak, Mołodecki, Kocyła (58 Chyrchel) – Falkowski (40 Lipski), Kucybała (25 Wroński), Brzyski (78 Lato), Pułajdowicz, Sowa (65 Kociuba) – Fiedeń (75 Mileszczyk).

Trenerzy Robert Makarewicz, Karol Bujak.

Mecz z Sygnałem obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Do przerwy gospodarze mieli lekką przewagę i kilka groźnych stałych fragmentów, na które uczulaliśmy zespół i dobrze sobie z nimi radziliśmy. W II odsłonie szybko zdominowaliśmy środek pola i groźnie atakowaliśmy zdobywając w pięknym stylu 2 gole. Drużyna w bardzo efektownym meczu postawiła się fizycznemu rywalowi i zasłużenie zgarnęliśmy komplet oczek – ocenił spotkanie trener Robert Makarewicz.

U-15: Górnik Łęczna – Motor Lublin 4:0
Tkacz (dwie), Bara, Jawidzyk

Górnik: Paszkowski, Romańczuk Paweł, Romańczuk Piotr, Czupryn, Płoch, Szczerba, Perdun, Zabłotny, Tkacz, Jawidzyk, Chodun oraz Kowal, Pogonowski, Bara, Latała.

Trenerzy Daniel Rusek, Krzysztof Bodziak.

Ciężko ocenić ten mecz pod kątem realizacji założeń meczowych. W czwartek rozegraliśmy grę kontrolną z zespołem juniora młodszego. Od pierwszej minuty było widać zmęczenie pod zespole i że odczuwają skutki sparingu ze starszymi kolegami. Większą uwagę przykładamy do gier kontrolnych aby w pełni być przygotowanym do barażu. Staraliśmy się w tym meczu jak najdłużej utrzymywać przy piłce aby najmniejszym nakładem sił rozegrać mecz mistrzowski i być gotowym do kolejnej gry kontrolnej. Wyrazy szacunku dla naszego zespołu który mimo zmęczenia kontrolował większość część meczu i był cierpliwy jeśli chodzi a grę ofensywną – podsumował mecz trener Daniel Rusek.

U-14: Górnik Łęczna – Motor Lublin 0:3

Górnik: Wójtowicz – Dylewski, Mazurkiewicz, Radko, Żmuda, Kudła, Bałaszek, Pleskot, Blacha, Popielec, Matysiak oraz Suryś, Prokop, Paź, Olejnik, Grel.

Trenerzy Daniel Onyszko, Łukasz Polikowski.

U-13: Górnik Łęczna – Wisła Puławy 4:0
Sitarczuk 6, Tryk 25, Białasz 46, Kraska 59

Górnik: Madej, Grzesiak, Tryk, Pavlik, Żukowski, Pleskot, Kraska, Adamczyk, Sitarczuk, oraz Dudziński, Dylewski, Liborski, Kocot, Białasz, Rzeszutek.

Trenerzy Paulina Kawalec, Wojciech Łuczak.

Mecz od początku toczył się pod nasze dyktando. Zdominowaliśmy rywala do tego stopnia, że już w szóstej minucie padła pierwsza bramka. Tworzyliśmy klarowne sytuacji i tylko część z nich zamienialiśmy na bramki. Druga połowa to przewaga Wisły, ale mimo to zdołaliśmy strzelić kolejne bramki. Cieszy równa postawa wszystkich zawodników od kilku meczów i wykorzystywanie sytuacji bramkowych – podsumowała mecz trener Paulina Kawalec.

U-12: Górnik Łęczna – Wisła Puławy 2:3
Fryt, Wójtowicz

Górnik: Kulas – Słomka, Stefaniak, Fryt, Wójtowicz, Kulka-Dembowski, Kuca, Pastusiak, Bajus oraz Niewiadomski, Iwanek, Bójczuk, Wyka, Franczak.

Trener Damian Farotimi

Po 10 minutach meczu nasz zespół prowadził 2:0, niestety goście jeszcze do przerwy strzelili 3 bramki, które ostatecznie dały im zwycięstwo. Wszystkie stracone bramki były poprzedzone identycznymi akcjami gości – wykopanie piłki przez bramkarza pod nasze pole karne i tzw. młyn. Tak wyglądała gra Wisły przez cały mecz. Jest to bardzo przykre, że w tym wieku dzieci rozwijają tylko takie umiejętności.

Po przerwie Wisła sporadycznie bywała na naszej połowie, stworzyliśmy mnóstwo okazji podbramkowych ale niestety żadnej z nich nie udało się zmienić na gola. Chciałem pochwalić chłopców za olbrzymia determinację – podsumował spotkanie trener Farotimii.

U-12: Górnik III Łęczna – KS Góra Puławska 2:0
Mgłowski 42, Mińczuk 48

Górnik: Więckowski, Skoczylas, Zabłotny, Krzysztof Wójcik, Pawłowski, Molenda, Ptasiński, Mińczuk, Młgowski, Bednarczyk, Kacper Wójcik, Ziółkowski, Orysz, Piłat.

Trener Karol Wiech

– Bardzo ciężki ale zarówno udany mecz w naszym wykonaniu. Przeciwnik przez cały mecz bronił się prawie całym zespołem na swojej połowie, przez co ciężko było stwarzać sobie dogodne sytuację. Na szczęście w końcówce meczu udało nam dwa razy zaskoczyć rywala i trzy punkty zostały w Łęcznej – podsumował mecz trener Karol Wiech.

U-11: Górnik II Łęczna – Sygnał Lublin 14:0
Stachorzecki (pięć), Grela, Kałużny, Denka, Liborski (po dwie), Bednaruk

Górnik: Kłoda, Melchior, Wasilewicz, Suryś, Grela, Bednaruk, Kałużny, Stachorzecki, Denka, oraz Liborski, Lewandowski, Dąber.