Juniorzy ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli sezon 2018/19 juniorzy Górnika Łęczna. Zespół U-19 uległ Motorowi Lublin, aż 6:0. W odmiennych nastrojach mecz w Kraśniku kończył za to zespół U-17, który wygrał ze Stalą 5:1.

U-19: Motor Lublin – Górnik Łęczna 6:0 (1:0)

Górnik: Amermajster (65 Nowak) – Tomasiak, Ogórek, Dziewulski (45 Obuchowski), Kuter, Rachoń, Zdunek (45 Stankiewicz), Kozyra, Borcon, Cielebąk, Kociuba.

Trenerzy: S. Pogonowski, M. Tarkowski

Zespół Motoru przystąpił do tego spotkania mocno wzmocniony zawodnikami z CLJ. Do przerwy przegrywaliśmy tylko 1:0, jednak dwie wymuszone zmiany po naszej stronie mocno zmieniły obraz meczu w drugich 45 minutach. Trudno być zadowolonym z końcowego wyniku, ale swoją postawą sami dziś sprezentowaliśmy co najmniej kilka bramek Motorowi – powiedział po meczu Mirosław Tarkowski, asystent trenera Pogonowskiego.

U-17: Stal Kraśnik – Górnik Łęczna 1:5 (1:2)
Bramki:
Fiedeń (trzy), Kociuba, Lipski

Górnik: Zabłotny – Izdebski (65 Chyrchel), Sobiesiak, Pełczyński, Kucybała, Kociuba (70 Iskra), Wroński (57 Kocyła), Brzyski (70 Mileszczyk), Pułajdowicz ( 62 Lato), Falkowski (51 Lipski) – Fiedeń.

Trenerzy: R. Makarewicz, K. Bujak

Inauguracja sezonu wypadła na piątkę. W pierwszych 45 minutach prowadziliśmy już 2:0 i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku. Niestety tuż przed przerwą po rzucie rożnym straciliśmy przypadkową bramkę do szatni i było nerwowo. Druga połowa meczu przebiegała jednak całkowicie pod nasze dyktando i tylko przez nieskuteczność w ostatnich 15 minutach wynik nie jest bardziej okazały – ocenił spotkanie trener Robert Makarewicz.