Pierwsza drużyna

Punkt z Krainy Lachów

Remisem 1:1 zakończyło się ostatnie w tym roku spotkanie Górników w Fortuna 1 Liga. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 8 minucie spotkania Tomasz Midzierski. Gospodarze wyrównali w ostatnim kwadransie spotkania po golu Tomasza Boczka.

Podopieczni Kamila Kieresia kończyli mecz w osłabieniu po tym jak w 78 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Tymosiak.

Ofensywne akcje rozpoczęła Sandecja. Pierwszy strzał wysoko nad bramką, a z drugim pewnie poradził sobie Maciej Gostomski. Górnicy odpowiedzieli raz a konkretnie. Ładne zagranie piętą Pawła Wojciechowskiego, dośrodkowanie Bartłomieja Kalinkowskiego i wykończenie głowa Tomasza Midzierskiego dały naszemu zespołowi prowadzenie 1:0.

Około 15. minuty z pozoru niegroźne strącenie Kalinkowskiego zaskoczyło Pietrzkiewicza. Po rzucie różnym uderzenie Wojciechowskiego obrońcy wybijają niemal z linii bramkowej. W 30 minucie spotkania mocym uderzeniem popisał się Sergiej Krykun, golkiper gospodarzy wypluł piłkę przed siebie jednak z dobitką nie zdarzył Bartłomiej Kukułowicz.

Druga odsłona spotkania przyniosła lepszą grę gospodarzy. Aktywne były boczne sektory Sandecji, a piłka była regularnie wstrzeliwana w nasze pole karne. W 65. minucie zabawili się Górnicy w polu karnym, ale zabrakło finalizacji.

Boki Sandecji dały się we znaki w 76. minucie gdy Tomasz Boczek pokonał Gostomskiego. Chwilę potem mogło być już 2:1 na gospodarzy, jednak tym razem szczęście było po stronie naszego zespołu. Do tego chwilę potem czerwona kartkę w konsekwencji dwóch żółtych dostał Tomasz Tymosiak.

W ostatnim kwadransie meczu Sandecja próbowała wykorzystać przewagę jednego zawodnika jednak do końca Górnicy skutecznie bronili dostępu do swojej bramki.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Boczek 76 – Tomasz Midzierski 8

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Daniel Dziwniel, Dawid Szufryn, Adrian Basta (61 Adrian Danek), Tomasz Boczek, Michał Piter-Bućko (84 Miłosz Kalahur), Damian Chmiel (13 Maciej Małkowski), Damir Sovsić, Michał Walski (61 Maciej Korzym) , Bartłomiej Kasprzak, Kamil Ogorzały (84 Wiktor Żołądź)

Górnik: Maciej Gostomski – Leandro (81 Kamil Pajnowski), Tomasz Midzierski, Paweł Baranowski, Paweł Sasin, Tomasz Tymosiak, Adrian Cierpka, Sergiej Krykun, Bartłomiej Kukułowicz (81 Karol Turek), Bartłomiej Kalinkowski (65 Przemysław Banaszak) Paweł Wojciechowski (75 Aron Stasiak)

Żółte kartki: Walski, Piter-Bućko – Tymosiak, Turek

Czerwona kartka: Tymosiak 78 (za drugą żółtą)