Pierwsza drużyna

Porażka z Radomiakiem

W 22. kolejce Fortuna 1. Ligi Radomiak pokonał Górnik Łęczna 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Angielski, Radecki i Gąska.

Pierwsze dziesięć minut rozpoczęło się od ataków Zielono-Czarnych. Kukułowicz wykorzystał niefrasobliwość obrony, ale strzał Kalinkowskiego został zablokowany. Po rzucie rożnym znów uderzał pochodzący z Radomia Kalinkowski, ale tym razem piłka poszybowała nad bramką Kochalskiego. Do głosu dochodził także Radomiak, ale Gostomski był czujny.

W 19. minucie Mak wprowadził Śpiączkę w pole karne. Ten podprowadził piłkę. Podniósł głowę. Dostrzegł lepiej ustawionego kolegę, ale w zamyśle napastnika Zielono-Czarnych połapali się obrońcy Radomiaka i w porę wybili futbolówkę. W 25. minucie do bezpańskiej piłki dopadł napastnik zespołu gospodarzy i oddał mocny strzał z dystansu. Dobrze interweniował Maciej Gostomski, a było to o tyle trudne, że piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców. Niestety, chwilę potem Karol Angielski pokonał golkipera Górnika ładnym, mierzonym uderzeniem.

W dalszej części meczu rozwiązał się worek… ale z kartkami. Żółte kartoniki zobaczyli Orłowski, Baranowski, Stromecki oraz Sergiusz Prusak, który piastuje stanowisko trenera bramkarzy. Jeszcze przed przerwą nastąpiła zmiana w zespole Górnika. Aleksander Jagiełło zastąpił Michała Maka. Wynik jednak zmianie nie uległ. Do przerwy prowadził Radomiak po golu Gostomskiego.

Druga połowa zaczęła się koszmarnie. Zmieszanie w polu karnym. Piłkę wstrzelił Kozak, a nogę dołożył Radecki. W 46. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. W 57. minucie Damian Gąska podwyższył na 3:0. Kamil Kiereś zdecydował się wpuścić na boisko Cierpkę, Golińskiego i Banaszaka. Chwilę potem na placu pojawił się Pajnowski. W 60. minucie wprowadzony przed chwilą na boisko Cierpka ostemplował słupek bramki Kochalski.

Radomiak mógł podwyższyć na 4:0. Oko w oko z Gostomskim stanął Miłosz Kozak, ale bramkarz Górnika wygrał ten pojedynek. Zielono-Czarni próbowali się odkuć. Uderzał ponownie Cierpka i Gostomski, ale oba strzały minęły bramkę Kochalskiego w bezpiecznej odległości.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Radomiaka.

Radomiak Radom 3-0 Górnik Łęczna
Karol Angielski 29, Mateusz Radecki 47, Damian Gąska 56

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz (89, 3. Artur Bogusz) – 9. Leândro (84, 6. Adam Banasiak), 10. Mateusz Radecki, 55. Meik Karwot, 25. Damian Gąska (78, 97. Dominik Sokół), 7. Miłosz Kozak (78, 77. Patryk Mikita) – 19. Karol Angielski (84, 27. Rok Sirk).

Górnik: 33. Maciej Gostomski – 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski (59, 5. Kamil Pajnowski), 3. Leândro – 20. Bartłomiej Kukułowicz (56, 24. Michał Goliński), 23. Bartłomiej Kalinkowski (56, 26. Adrian Cierpka), 8. Marcin Stromecki, 27. Michał Mak (42, 10. Aleksander Jagiełło) – 28. Paweł Wojciechowski (57, 19. Przemysław Banaszak), 18. Bartosz Śpiączka.

żółte kartki: Radecki, Leândro, Angielski – Orłowski, Baranowski, Stromecki.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).