Ireneusz Mamrot nowym trenerem Górnika

Ireneusz Mamrot został nowym trenerem Górnika Łęczna. 52-letni szkoleniowiec podpisał z klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Mamrot znany jest z pracy jako trener Jagielloni Białystok którą prowadził w 128 oficjalnych spotkaniach. W sezonie 2017/2018 trener Mamrot zdobył z popularną Jagą wicemistrzostwo Polski, a rok później prowadzona przez niego Jagiellonia dotarła do finału zmagań o Puchar Polski.

W swojej karierze Mamrot prowadził Polonię Trzebnica, Wulkan Wrocław, Chrobrego Głogów, a po odejściu z Jagi był szkoleniowcem Arki Gdynia oraz ŁKS-u Łódź. Do Białegostoku wrócił w czerwcu 2021 roku i pozostał trenerem Jagielloni do grudnia tego samego roku.

Asystentem trenera Ireneusza Mamrota w Górniku Łęczna będzie 52-letni Kamil Socha. Urodzony w Skierniewicach szkoleniowiec pracował jako trener m.in. w Wigrach Suwałki, Pogoni Siedlce, Bytovii Bytów, GKS-ie Bełchatów, a ostatnio w MKS-ie Kluczbork.

Sztab szkoleniowy uzupełniają Sergiusz Prusak (trener bramkarzy) oraz Piotr Wilawer (trener przygotowania motorycznego). Witamy w zielono-czarnej rodzinie obu szkoleniowców i życzymy powodzenia.