Gostomski: chcemy zagrać dobry mecz

Przed meczem 34. kolejki Fortuna 1 Ligi rozmawialiśmy z kapitanem Górnika Maciejem Gostomskim.

Maciek przed Wami ostatnia kolejka ligowa i spotkanie w Tychach. Jak Wasze nastawienie przed niedzielnym meczem?

To będzie ostatnie ligowe spotkanie, ale mam nadzieję, że nie ostatnie w tym sezonie. Jedziemy tam wygrać. Taki mamy plan. Ciężko pracowaliśmy cały sezon, teraz jest końcówka sezonu i czuć już trochę zmęczenie. Nie możemy sobie jednak pozwolić na to, żeby ten cały sezon i wykonana już praca poszły na marne. Chcemy tam pojechać, wygrać i powalczyć o jak najlepsze miejsce w barażu. Chcemy zagrać dobry mecz. Po prostu.

Niepowodzenie w tym meczu będziecie odbierać jako duży zawód?

Na pewno będzie to nasza porażka, aczkolwiek przy różnych układach nawet remis będzie dawał nam baraż. Nie myślimy jednak o tym. Tak jak wspomniałem – chcemy tam pojechać i zagrać dobry mecz. To jest dla nas najważniejsze. Przede wszystkim musimy zmazać plamę po ostatnim spotkaniu ze Stalą. Jesteśmy zmobilizowani. Chcemy zagrać dobry mecz, wygrać ten mecz i na razie nie zakładamy innego scenariusza. Nikt nie myśli o wakacjach.

Tychy kojarzą Ci się chyba dobrze? Historia w pewnym sensie zatacza koło bo trzy lata temu graliśmy tam również bardzo ważne spotkanie.

Dokładnie tak. Z Tychami w tym sezonie graliśmy już u siebie i zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Zgarnęliśmy trzy punktu i mieliśmy pełną kontrolę tego meczu. Tychy ostatnio też wysoko przegrały, aczkolwiek to nie ma żadnego znaczenia. Mają swoje problemy, ale to nie nasza sprawa. My jedziemy zagrać tam dobry mecz; może powtórzyć historię? Kojarzę ten stadion bardzo dobrze. Graliśmy tam pierwszy baraż o awans do ekstraklasy, więc dobrze się tam czuje gdy wracam na ten stadion. Mam też paru znajomych w Tychach, więc będzie czekała nas fajna sportowa rywalizacja na boisku. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i zrobimy ten baraż. A baraż; tak przynajmniej uważam to w 70-80% głowa. Jeżeli dobrze podejdziemy do tej fazy sezonu mentalnie głową, to mamy dużą szansę, żeby zrobić jakąś małą sensację.

No nie wiem czy też wiesz, ale odkąd ten stadion powstał, Górnik Łęczna tam jeszcze meczu ligowego nie wygrał.

Trzeba to w końcu zmienić. No i tyle (śmiech). Ja na takie statystyki nie patrzę kompletnie. Mam różne stadiony, na których dobrze się czuję i Tychy to jest jeden z takich stadionów. Pewnie przyjdzie dużo ludzi, będzie dobra pogoda, więc trzeba pojechać, dobrze się przygotować i zrobić swoją robotę.

Kibicom, którzy nie wiedzą jak spędzić weekend …

… Jak nie wiedzą jak spędzić!? To oczywiste! W niedzielę rano trzeba się spakować i pojechać do Tychów. Nie jest aż tak daleko. Stadion jest fajny, pogoda będzie dobra. Liczę, że wspólnie razem z kibicami zrobimy dobrą robotę i odniesiemy sukces. Musimy w to mocno wierzyć i to zrobić. Kibice swoją robotę, my swoją robotę i wtedy będzie dobrze.