Górnik Łęczna – Drutex Bytovia 1:1 (0:1)

W meczu 6 kolejki Nice 1 Ligi Górnik Łęczna zremisował na własnym boisku z Drutex Bytovią 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w doliczonym czasie gry Łukasz Wiech.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo spokojnie i nic nie wskazywało na to, żeby któryś zespół miał wyjść na prowadzenie.  Górnicy próbowali tworzyć akcję, ale nie potrafili się przebić pod bramkę gości. Podobnie jak przyjezdni, którzy często próbowali uderzać z dystansu.

W 15 minucie spotkania zawodnik gości dośrodkował piłkę z prawego skrzydła wprost na głowę wbiegającego w pole karne Janusza Surdykowskiego. Były zawodnik Górnika strącił futbolówkę i pokonał Sergiusza Prusaka.

Bramka nie zmieniła oblicza mecz. Zawodnicy obu zespołów prowadzili spokojną grę. Najlepszą sytuację dla naszego zespołu miał Rafał Kosznik. Pod koniec pierwszej połowy, po jednym z rzutów rożnych bramkarz gości minął się z piłką w powietrzu, a ta spadłą wprost na głowę wspomnianego Kosznika. Naszemu defensorowi zabrakło centymetrów, żeby umieścić ją w siatce.

Na drugą część gry nasi zawodnicy wyszli bardzo pobudzeni i od razu rzucili się do ataku. Mimo licznych prób, przez pierwsze minuty drugiej połowy nie udawało się wyraźnie zagrozić bramce Oszmańca.

W 76 minucie Filip Szewczyk zagrał ręką w naszym polu karnym i sędzia tego spotkania podyktował rzut karny dla Drutex Bytovii. Do piłki podszedł Janusz Surdykowski, ale to Sergiusz Prusak wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Nasz bramkarz od razu wznowił grę uruchamiając Szewczyka na prawej flance. Filip podał do wychodzącego Przemka Pitrego, który został brutalnie sfaulowany przez Wojciecha Wilczyńskiego.  Za to zagranie sędzia wyrzucił zawodnika gości z boiska i musieli oni kończyć mecz w dziesięciu.

Nasz zespół złapał wiatr w żagle i zintensyfikował działania w ofensywie, czego efektem była bramka Łukasza Wiech w doliczonym czasie gry.  Obrońca gości nie dosięgnął futbolówki, która spadła pod nogi Pitrego, a ten podał wzdłuż pola karnego do naszego obrońcy. Wiech bez problemów skierował piłkę do siatki.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nasi zawodnicy wykazali w końcówce dużą wolę walki i wydarli przyjezdnym punkt. Kolejne spotkanie zielono-czarni rozegrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.  Mecz odbędzie się w sobotę 2 września o godzinie 19:00 w Olsztynie.

Bramki: Łukasz Wiech 90′ – Janusz Surdykowski 15′

Górnik Łęczna: 79. Sergiusz Prusak – 19. Filip Szewczyk, 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 20. Łukasz Wiech, 4. Rafał Kosznik – 15. Grzegorz Bonin, 6. Paweł Sasin, 26. Tomasz Makowski (86′, 5. Łukasz Tymiński), 45. Przemysław Pitry, 11. Patryk Szysz – 7. Michał Suchanek (68′, 96. Sebastian Szerszeń).

Drutex Bytovia: 1. Mateusz Oszmaniec – 5. Krzysztof Bąk, 55. Fran González, 37. Wojciech Wilczyński – 8. Sebastian Kamiński, 77. Sławomir Duda, 16. Bartłomiej Poczobut, 30. Kamil Wacławczyk (82, 44. Michał Stasiak), 68. Bartosz Wolski (86, 72. Maksymilian Hebel), 10. Michał Jakóbowski (69, 14. Bartosz Biel) – 11. Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Kasperkiewicz – Duda, Surdykowski, Kamiński.
Czerwona kartka: Wojciech Wilczyński, 77′, za brutalny faul.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Widzów: 1818.