Górnik Łęczna – Rozwój Katowice 2:2

Górnik Łęczna zremisował 2:2 w 12. kolejce II Ligi z Rozwojem Katowice. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Patryk Szysz oraz Paweł Wojciechowski. Drużyna gości zdobyła gola za sprawą Sebastiana Olszewskiego i samobójczego trafienia Tomasza Midzierskiego.

Mimo przewagi Górnika od pierwszych minut spotkania pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście. W 11. minucie strzał zza pola karnego oddał Sebastian Olszewski, następnie piłka odbiła się od jednego z obrońców naszej drużyny i trafiła do bramki bronionej przez Patryka Rojka.

Pierwszą okazję do wyrównania wyniku 10 minut później miał Patryk Szysz. Nasz wychowanek po podaniu Pawła Wojciechowskiego znalazł się w świetnym położeniu do oddania strzału, ale uderzenie okazało się zbyt lekkie, by pokonać bramkarza Rozwoju.

Do remisu doszło dopiero w 30. minucie meczu za sprawą Pawła Wojciechowskiego, który w polu karnym świetnie przyjął piłkę zagrywaną przez Łukasza Sosnowskiego i z dużym spokojem skierował ją do bramki. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Pierwszą groźną akcję w drugiej odsłonie spotkania przeprowadził wprowadzony z ławki Mohamed Essam. Niestety piłka po strzale naszego napastnika odbiła się od poprzeczki. Chwilę później, bo w 65. minucie to, co nie powiodło się Egipcjaninowi, zrobił Patryk Szysz i to za jego sprawą Górnik objął prowadzenie 2:1.

Dwie minuty przed końcem spotkania do rzutu wolnego podszedł Seweryn Gancarczyk. Piłka po wykonanym stałym fragmencie gry odbiła się od Tomasza Midzierskiego, który zaliczył samobójcze trafienie. Wszystko wydarzyło się dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Górnik Łęczna – Rozwój Katowice 2:2 (1:1)
Bramki: Paweł Wojciechowski 30, Patryk Szysz 65 – Sebastian Olszewski 11, Tomasz Midzierski 88 (s)

Górnik: Rojek – Zagórski, Midzierski, Markowski, Pisarczuk, Tymosiak, Łuszkiewicz, Sosnowski (62 Bętkowski), Szysz, Dzięgielewski (59 Essam), Wojciechowski (84 Wójcik).

Rozwój: Soliński – Kaletka (70 Gembicki), Lepiarz, Gancarczyk, Łączek,  Olszewski (76 Kowalski) – Paszek, Kuliński (71 Baranowicz), Płonka, Mońka – Wrzesień (90 Zielonka).

Żółte kartki: Tymosiak, Essam, Bętkowski – Gancarczyk.
Czerwone kartki: Mohamed Essam (90. minuta, Górnik, za drugą żółtą) – Seweryn Gancarczyk (90. minuta, Rozwój, za drugą żółtą).

Sędziował: Karol Rudziński z Olsztyna