Pierwsza drużyna

Fortuna Puchar Polski: Zabójcza końcówka Górników!

O krok od niespodzianki byli piłkarze Polonii Nysa. Trzecioligowcy prowadzili do 90. minuty z Górnikiem Łęczna 1:0, mimo to przegrali 1:3.

Zielono-czarni wszystkie bramki zdobyli w 90 minucie spotkania. Najpierw do wyrównania doprowadził Serhij Krykun dla którego była to pierwsza bramka w barwach Górnika. Już w doliczonym czasie gry awans do kolejnej rundy zapewnił naszemu zespołowi Przemysław Banaszak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Spotkania 1/16 finału Fortuna Puchar Polski zostaną rozegrane 31 października.

Polonia Nysa – Górnik Łęczna 1:3 (1:0)
Tomasz Mamis 13 – Serhij Krykun 90, Przemysław Banaszak 90+2, 90+4

Polonia: Przemysław Charęza – Kacper Izydorczyk, Luka Redek, Adrian Błaszkiewicz, Michał Markiewicz, Tomasz Mamis, Rafał Bobiński (66 Mateusz Nazar), Patryk Perkowski (78 Michał Czabanowski), Alan Majerski (46 Dro Narcisse Ble), Daniel Golus (55 Patryk Ostrowski), Mateusz Danieluk (55 Adam Setla)

Górnik: Adrian Kostrzewski – Maciej Orłowski, Paweł Baranowski (46 Tomasz Midzierski), Kamil Pajnowski, Leândro (56 Kamil Rozmus), Aron Stasiak, Adrian Cierpka (46 Tomasz Tymosiak), Bartłomiej Kalinkowski (65 Marcin Stromecki), Igor Korczakowski (46 Serhij Krykun), Karol Struski, Przemysław Banaszak

Żółte kartki: Bobiński, Setla – Baranowski, Pajnowski.