Bij lidera! Górnik walczy w Chojnicach

Mimo przerwy reprezentacyjnej rozgrywki Nice 1 Ligi nie zwalniają tempa i naszych zawodników czeka kolejny mecz na zapleczu ekstraklasy. W sobotę 7 października o 17:00 Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Chojniczanką.

Jak wygląda sytuacja obu drużyn?
W ostatniej serii gier nasz zespół przerwał serię 3 zwycięstw i przegrał w Grudziądzu z Olimpią. Zdobyte do tej pory punkty dają nam 10 miejsce w ligowej stawce. Nasi rywale imponują dobrą formą i ostatnią porażkę odnotowali ponad miesiąc temu, w starciu z Odrą Opole. Po 11 kolejkach zespół z Chojnic przewodzi tabeli Nice 1 Ligi z dorobkiem 22 punktów.

Jak było w przeszłości?

Górnicy mierzyli się z Chojniczanką dwa razy i zanotowali jedno zwycięstwo i jeden remis.  Oba mecze miały miejsce w pamiętnym sezonie 2013/2014.  W drugim zwycięskim spotkaniu, które rozgrywane było na wiosnę w Łęcznej, bramki strzelali Arkadiusz Woźniak i Grzegorz Bonin. Zdobyte wtedy 3 punkty w istotny sposób przyczyniły się do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Na kogo zwrócić uwagę?
Mocnym punktem i kapitanem zespołu z Chojnic jest dobrze znany w Górniku Paweł Zawistowski, który zdobył już w tym sezonie 4 bramki dla swojej drużyny. Nasi defensorzy muszą uważać także na doświadczonego Emila Drozdowicza i młodego Adama Ryczkowskiego, którzy również mają już po 4 trafienia.

Czego można się spodziewać?

Naszych zawodników czeka ciężkie starcie. W tym sezonie Chojniczanka na swoim stadionie jeszcze nie przegrała, a będąc liderem Nice 1 Ligi na pewno będzie chciała dopisać kolejne punkty i umocnić się na pierwszym miejscu.  Żeby wygrać nie możemy patrzeć na statystyki i miejsca w tabeli. Po prostu, nie oglądając się na innych, trzeba wyjść na boisko i zwyciężyć. Hasło “Bij lidera!” jest jak najbardziej adekwatne do sobotniego spotkania.