Pierwsza drużyna

Zadebiutowali w PKO BP Ekstraklasie z Górnikiem

Lista debiutantów jest całkiem długa. W meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy na boisku pojawiło się 6 zawodników, dla których były to pierwsze minuty na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Serhii Krykun

Serhii po 9 latach pobytu i gry w Polsce wreszcie zadebiutował w elicie. Jego debiut należy uznać za bardzo dobry, tak samo jak same jego statystyki. W trakcie meczu przebył bowiem 10,79 km, co daje mu pierwsze miejsce w tej kategorii spośród wszystkich zawodników przebywających na boisku. Wykonał też 4 sprinty i 25 szybkich biegów, co również sprawia, że przodował w tych statystykach. Krykun to również najczęściej faulowany (3-krotnie) zawodnik spotkania.

Kryspin Szcześniak

20-latek z Gorzowa Wielkopolskiego był pewnym punktem naszej defensywy. Kilkukrotnie brał udział w rozmontowaniu ataków faworyzowanych gości z Krakowa. Zagrał 68 minut i z pewnością kibice Zielono-czarnych mogą być zadowoleni z takiego debiutu.

Przemysław Banaszak

W barwach Górnika Łęczna zadebiutował w sezonie 2019/2020 jeszcze w ramach rozgrywek eWinner 2. ligi. Zaliczył z nami dwa awanse kolejno do Fortuna 1. ligi, a następnie PKO BP Ekstraklasy. Mecz z Cracovią rozpoczął od pierwszej minuty i wypadł bardzo dobrze. Dał doskonałe podanie do Bartosza Śpiączki, który zamienił je na bramkę dającą Górnikowi prowadzenie 1:0. Zawodnik z numerem 19 na plecach zagrał do 79 minuty, kiedy to w jego miejsce na placu gry zameldował się Paweł Wojciechowski.

Adrian Cierpka

Na boisku pojawił się w 70 minucie meczu zmieniając Bartłomieja Kalinkowskiego. Dla 26-letni „Adiego” było to pierwsze 21 minut w PKO BP Ekstraklasie.

Michał Goliński

Tak samo jak Adrian Cierpka pojawił się na murawie w niełatwym momencie, kiedy Górnik prowadził już 1:0 i musiał odpierać kolejne ataki rywali. Debiut do odnotowania i trzymamy kciuki za jak najwięcej dobrych gier Michała!

Tomasz Tymosiak

Kolejny ekstraklasowy debiutant i kolejny zmiennik w meczu z Cracovią. W 82 minucie pojawił się na placu gry zmieniając Janusza Gola. Teraz najważniejsze, by ten licznik bił jak najdłużej!

Skład na mecz Górnik Łęczna vs Cracovia, a w nim nasi debiutanci

W takim składzie zagraliśmy mecz 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Cracovią (1:1 – przyp. red.)