Wyniki meczów Akademii (8-9.09)

Wysokie zwycięstwa odnieśli nasi juniorzy w Biłgoraju. Zespół U-19 zaaplikował rywalom, aż 8 bramek! Komplet wyników, składy oraz strzelców z weekendowych spotkań naszej Akademii znajdziecie poniżej.

U-19: Łada 1945 Biłgoraj – Górnik Łęczna 1:8 (1:2)
Bramki: Cielebąk 25, Dziewulski 42, Szczepanik 50, 72, 73, Borcon 62, Grober 68, 70

Górnik: Pęksa – Kuter (70 Obuchowski), Bojanowski (46 Kozyra), Bronowicki, Łysiak, Zdunek, Borcon, Dziewulski (65 Stankiewicz), Grober (75 Kociuba), Szczepanik (77 Koperda), Cielebąk.

Trenerzy Sławomir Pogonowski, Mirosław Tarkowski

O pierwszej połowie mimo prowadzenia 2:1 lepiej zapomnieć. Po przerwie na boisko zespół wyszedł zupełnie inny zespół Górnika. Zdominowaliśmy rywali przede wszystkim posiadaniem piłki. W całym spotkaniu oddaliśmy aż 18 strzałów przy tylko dwóch strzałach rywali. Cieszy bardzo wysoki wynik. Po pochwałę zasługuje postawa Krzysztofa Szczepanika który mimo, że był jednym z najmłodszych na boisku to trzymał równy dobry poziom w całym meczu – podsumował mecz trener Mirosław Tarkowski.

U-17: Łada 1945 Biłgoraj – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
Bramki: Fiedeń 29, 68, Sowa 45, 60

Górnik: Zabłotny (41 Szewczak) – Kucybała (61 Chyrchel), Izdebski (61 Korona), Pełczyński, Kocyła (61 Mileszczyk), Kociuba (56 Iskra), Wroński (58 Mołodecki), Brzyski, Lipski (44 Sowa), Pułajdowicz, Fiedeń.

Trenerzy Robert Makarewicz, Karol Bujak

W pierwszej połowie gospodarze postawili się nam twardą grą i dość ciężko mój zespół operował piłką na nierównej dość nawierzchni bocznego boiska w Biłgoraju. Po zmianie stron przyśpieszyliśmy grę i bramki praktycznie same wpadały. Mieliśmy tego dnia jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia goli, ale końcowy wynik bez straty bramki cieszy – ocenił mecz trener Robert Makarewicz.

U-16: Górnik II Łęczna – Motor II Lublin 1:1 (0:0)
Bramka: Pawlak 55

Górnik: Perdun – Choina, Błaszko (65 Bałuch), Piotrowski, Masztaleruk (40 Falkowski), Tomasiak, Offert (65 Frydrych), Bakun (40 Lato), Mygga (40 Wawrzusiszyn), Panecki, Pawlak.

Trenerzy Artur Gadzicki, Marcin Lato

Wynik jakim zakończyło się spotkanie oraz poziom cech wolicjonalnych jaki zaprezentował zespół zdecydowanie na plus, biorąc pod uwagę, że to nasze pierwsze spotkanie w takim zestawieniu. Przed zespołem jeszcze wiele pracy, ale cieszy zaangażowanie zawodników. Potrzebujemy czasu, aby zafunkcjonować na lepszym poziomie organizacji gry w każdym aspekcie, niemniej jednak czas działa na naszą korzyść – podsumował mecz trener Artur Gadzicki.

U-13: Górnik Łęczna – Brazylijskie Szkółki Piłkarskie 4:0 (2:0)
Bramki: Jańczuk 4, Sitarczuk 22, Kraska 53, Gański 61

Górnik: Madej – Rzeszutek, Pavlik, Gański, Żukowski, Kraska, Adamczyk, Białasz, Jańczuk oraz Lamut, Tryk, Dudziński, Kurzępa, Sitarczuk, Kocot.

Trenerzy Paulina Kawalec, Michał Łuczak

Wynik meczu może cieszyć, ale co do naszej gry mam trochę zastrzeżeń. Już od poniedziałku będziemy nad tym pracować. Cieszymy się z pierwszych punktów w tym sezonie i strzelonych bramek w tym sezonie. Mam nadzieje że to początek czegoś dobrego – podsumowała mecz trener Paulina Kawalec.

U-12: Górnik III Łęczna – Garbarnia Kurów 5:3
Bramki: Grab 10 (k), 22, Skoczylas 16, Minczuk 47

Górnik: Więckowski, Skoczylas, Wójcik, Pawłowski, Wójcik, Molenda, Ptasiński, Minczuk, Grab oraz Bednarczyk, Czerniak, Głowienka, Gumieniuk, Orysz, Bicz.