Wyniki meczów Akademia (15-16.09)

Udany weekend miały zespoły naszej klubowej Akademii. Komplet wyników, strzelcy oraz składy wszystkich spotkań znajdziecie poniżej.

U-19: Górnik Łęczna – Lublinianka 2:2 (1:1)
Bramki: Dziewulski 45, Cielebąk 90

Górnik: Pęksa – Rojek (46 Łysiak), Jaroszyński, Bronowicki, Turek (46 Grober), Dziewulski, Borcon, Zdunek (83 Stankiewicz), Tomasiak, Cielebąk, Szczepanik (80 Kozyra).

Czerwona kartka: Jaroszyński 25

Trenerzy Sławomir Pogonowski, Mirosław Tarkowski

Lider pokazał w tym meczu że nie przypadkowo znajduje się na tej pozycji. Co prawda nasz zespół znacząco ułatwił dziś przyjezdnym zadanie. Po pierwsze przez niemądre zagranie Jakuba Jaroszyńskiego zmuszeni byliśmy grać ponad godzinę w osłabieniu, a po drugie błędy Przemka Pęksy sprawiły że rywale zdobyli łatwo dwie bramki. Niemniej jednak cieszę się że pokazaliśmy charakter dwukrotnie goniąc wynik, a walka w meczu trwała do ostatniego gwizdka sędziego – podsumował mecz trener Sławomir Pogonowski.

U-17: Górnik Łęczna – Gaudium Zamość

Goście nie dojechali na mecz.

U-16: MOSiR Lubartów – Górnik Łęczna 0:4 (0:4)
Bramki: Kucybała 2, Bakun 5, Błaszko 29, Pawlak 38

Górnik: Perdun – Choina, Piotrowski, Błaszko, Wawrzusiszyn, Kucybała, Bojanowski, Offert, Bakun (10 Chyrchel), Korona (65 Frydryk), Pawlak.

Trenerzy Artur Gadzicki, Marcin Lato.

Spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze, a szybko zdobyte bramki pozwoliły przejąć kontrolę nad meczem. Bardzo ładne bramki zdobyli Adrian Kucybała oraz Kacper Błaszko pokonując bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu. Cieszy nas szczególnie to, że nasza gra wyglądała lepiej niż w poprzednim spotkaniu. Od poniedziałku pracujemy, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania. Mam nadzieję, że wrócą do treningu zawodnicy, którzy ze względu na infekcje nie mogli trenować w tym tygodniu – podsumował mecz trener Gadzicki.

U-15: Lublinianka – Górnik Łęczna 1:5
Bramki: Perdun (dwie), Tkacz, Szczerba, Piotr Romańczuk

Górnik: Paszkowski, Romańczuk Paweł, Romańczuk Piotr, Czupryn, Duda, Perdun, Bałaszek, Zabłotny, Tkacz, Szczerba, Chodun, oraz Kowal, Jawidzyk, Matysiak, Latała, Płoch.

Trenerzy Daniel Rusek, Krzysztof Bodziak.

U-14: Lublinianka – Górnik Łęczna 1:2 (0:2)
Bramki: Popielec, Wilkowicz

Górnik: Wójtowicz, Kowalski ,Kudła, Mazurkiewicz, Suryś, Pleskot, Matysiak, Wilkowicz, Grel, Popielec, Paź oraz Osowski, Prokop, Blacha.

Trenerzy Daniel Onyszko, Łukasz Polikowski.

Pierwsze dziesięć minut to przewaga drużyny przeciwnej. Mieliśmy duże kłopoty z wyjściem z własnej połowy. Z czasem gra się wyrównała, zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce. Bramki strzeliliśmy w podobny sposób. Kilka podań w środkowej strefie boiska zakończone prostopadłym podaniem do napastników, którzy wykorzystali sytuacje sam na sam z bramkarzem. Pierwsza połowa zakończyła się naszym dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie nasza gra od początku wyglądała dobrze, długo utrzymywaliśmy się przy piłce. W końcówce zdarzył się nam jeden poważny błąd, po którym straciliśmy bramkę. Chcę pochwalić chłopaków, że nawet pod presją przeciwnika starają się grać w piłkę; nie wybijają bezsensownie na oślep – podsumował spotkanie trener Onyszko

U-13: Wisła Puławy – Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
Bramka: Gański

Górnik: Madej – Rzeszutek, Janczuk, Pavlik, Adamczyk, Gański, Kraska, Białasz, Sitarczuk oraz Tryk, Grzesiak, Żukowski, Kutrzepa, Bielawski, Kocot.

Trenerzy Paulina Kawalec, Michał Łuczak.

Od pierwszych minut na boisku przeważał zespół gospodarzy co udokumentował to już w 8 minucie strzelając bramkę. Stracony gol podziałał na nas mobilizująco i w końcu zaczęliśmy grać swoją piłkę, z minuty na minutę zdobywając przewagę i stwarzając sytuacje bramkowe. Przewagę na boisku udało się potwierdzić w 45 minucie gdy Błażej Gański wyrównał stan meczu na 1:1.

Po zdobytej bramce graliśmy jeszcze bardziej zdeterminowani i zaangażowani, co przełożyło się na kolejne sytuacje. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem straciliśmy bramkę w najmniej oczekiwanym momencie. W 58 minucie po indywidualnym błędzie naszego obrońcy Wisła zdobyła gola na wagę trzech punktów. Przegrywamy kolejny mecz lecz mimo porażki jestem zadowolona z gry zespołu – oceniła spotkania Paulina Kawalec, opiekun zespołu.

U-12: Wisła Puławy – Górnik Łęczna 2:4
Bramki:
Pastusiak 8, Fryt 27, Bajus 36, Iwanek 37

Górnik: Niewiadomski – Antończak, Słomka, Stefaniak, Fryt, Wójtowicz, Grab, Kuca, Pastusiak oraz Kulas, Iwanek, Franczak, Zabłotny, Bajus.

Trenerzy Damian Farotimi, Karol Wiech

U-12: Powiślak Końskowola – Górnik III Łęczna 0:0

Górnik: Bednarczyk – Wójcik, Bójczuk, Mińczuk, Ptasiński, Wójcik, Ziółkowski, Mgłowski, Piłat oraz Więckoski, Orysz, Gumieniuk, Głowienka, Pawłowski.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, jednak z obu stron brakowało dokładności. Moi zawodnicy walczyli do ostatniej sekundy meczu aby wygrać ale niestety nie udało się. Mimo to chciałbym ich bardzo pochwalić za walkę i nieustępliwość do samego końca – podsumował spotkanie trener Karol Wiech.

U-11: Górnik II Łęczna – Błękit Cyców 10:1
Bramki: Denka (trzy), Jarecki (dwie), Suryś, Dąber, Grela, Bednaruk, Kałużny

Górnik: Kłoda – Dąber, Suryś, Melchior, Bednaruk, Lewandowski, Grela, Denka, Kałużny, oraz Jarecki, Stachorzecki.