Veljko Nikitović odchodzi z Górnika Łęczna

Po ponad 20-latach z klubem żegna się były zawodnik, kapitan, Prezes i dyrektor sportowy Veljko Nikitović. Popularny Velo zdecydował się zakończyć swoją dotychczasową współpracę z Górnikiem Łęczna. Jego umowa z Klubem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Myślę, że ciężko będzie słowami wyrazić to wszystko co chciałoby się dziś przekazać po tych 20 latach pobytu dyrektora w Łęcznej. Należą mu się ogromne podziękowania za to co zrobił dla Górnika jako zawodnik, Prezes, a w ostatnich latach jako dyrektor sportowy. Bardzo żałujemy, że nie zostaje z nami na kolejny sezon. Jako Zarząd rozumiemy i szanujemy jednak jego decyzję. W życiu zawodowym przychodzi taki moment, że trzeba coś zmienić, spróbować czegoś innego i być może to jest ten moment w przypadku Vela. Wierzymy, że wróci kiedyś do swojego drugiego domu jeszcze lepszy. Życzymy mu wszystkiego wspaniałego i trzymamy za niego kciuki tak jak on trzyma je za Górnika – powiedział Maciej Grzywa, Prezes Zarządu Górnika Łęczna.

Nikitović z naszym Klubem był związany z przerwami od wiosny sezonu 2000/01. Jako zawodnik w zielono-czarnej koszulce zaliczył 302 występy. Po zakończeniu kariery przez ponad rok pełnił funkcję Prezesa klubu, a od 14 grudnia 2018 roku był jego dyrektorem sportowym.

Górnik Łęczna to w moim życiu ponad 20 lat niesamowitej podróży. To dużo radości i wspaniałych chwil, ale również sporo płaczu, nerwów i tych przykrych momentów. Wiedziałem, że ta podróż kiedyś musiała się zakończyć i nastąpiło to właśnie teraz, na koniec sezonu, który dla nas wszystkich zakończył się porażką w barażach z Motorem Lublin. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że chcesz spróbować czegoś nowego; że chcesz zwyczajnie rozwijać się dalej w tym co lubisz robić, w tym co kochasz. Myślę, że po 20 latach spędzonych w Łęcznej przyszła właśnie ta chwila, że chciałbym spróbować swoich sił w nowym miejscu – powiedział Veljko Nikitović.

Nie sposób w tym momencie wyrazić tego co czuje i wymienić wszystkich których chciałbym w tym momencie tak zwyczajnie po ludzku podziękować za te wspólne piękne chwile. Przede wszystkim dziękuje mojej rodzinie z żoną i dziećmi na czele, a także wszystkim prezesom, pracownikom, trenerom i piłkarzom, których spotkałem w Górniku. Dużo się od Was nauczyłem i dużo dobrego otrzymałem. Mam nadzieję, że tak jak ja będziecie wspominać ten wspólny czas jak najlepiej. Moje serce zawsze będzie zielono-czarne, a Łęczna i Górnik będą moim drugim domem.

Na koniec chcę podziękować wszystkim kibicom, a szczególnie tym z trybuny B. Mimo, że przychodząc do Łęcznej byłem piłkarzem z innego kraju, nigdy nie daliście mi się tak poczuć. Z dumą byłem Waszym zawodnikiem, kapitanatem, prezesem i dyrektorem sportowym. „Więc wspominaj chwile, chwile …” – zakończył Velo.

Velo – DZIĘKUJEMY!