T.Kafarski: Wiemy z czym się mierzymy

Trener Tomasz Kafarski podsumował mecz 5 kolejki Nicea 1 ligi z Chrorbym Głogów: – Byliśmy w pełni świadomi gdzie przyjeżdżamy i z kim będziemy się mierzyć.  Gratuluję Grzesiowi i drużynie Chrobrego zwycięstwa i pozycji lidera. Momentami w tym meczu było widać, że gramy z liderem. Mam też indywidualne odczucie, że druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. W najbardziej nieoczekiwanym momencie straciliśmy bramkę, która tak jakby “dodała nam skrzydeł”, bo przejęliśmy inicjatywę i mam wrażenie, że to my byliśmy bliżsi strzelenia bramki na 1:1, niż Chrobry na 2:0.

Szkoleniowiec Górnika podkreślił, że zespół jest świadomy tego gdzie jest i wyraził nadzieję, że porażka będzie solidną dawką motywacji przed meczem z Drutex Bytovią.

– Wiemy z czym się mierzymy i mam nadzieję, że ta porażka pozwoli zbudować nam morale na kolejny bardzo ważny mecz w niedzielę i to my zapunktujemy w nadchodzącym spotkaniu.

Trener odniósł się również do osoby Sergiusza Prusaka. Na pytanie o to dlaczego zdecydował się na niego postawić po ostatnim meczu, odpowiedział: –Zdecydowało to, że jestem z piłkarzami na dobre i na złe. Razem ten mecz przegraliśmy i dzisiaj mieliśmy wspólnie zareagować. Wdziałem poprawę gry i poprawę mentalną, bo drużyna wiedziała, gdzie przyjeżdża i w żadnej minucie tego meczu nie byliśmy tutaj w charakterze ofiary, tylko chcieliśmy grać z lepszymi czy gorszymi skutkami.