Szymon Drewniak w Górniku Łęczna!

Nowym zawodnikiem Górnika Łęczna został Szymon Drewaniak. Występujący na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik związał się z naszym klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Drewniak wraca w znane strony. W przeszłości występował już bowiem w barwach Górnika na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Zagrał wówczas w 29 spotkaniach Ekstraklasy i 1 meczu Pucharu Polski inkasując na swoim koncie 5 bramek i 3 asysty.

Największy sukces w swojej karierze odniósł grając w Lechu Poznań. W sezonie 2014/2015 wraz z Maciejem Gostomskim wznieśli puchar za Mistrzostwo Polski.

Nowy zawodnik Górnika w minionym sezonie reprezentując barwy Arki Gdynia, a następnie Odry Opole zagrał w sumie w 35 spotkaniach zdobywając w nich 3 bramki.

Czuję się naprawdę bardzo dobrze i cieszę się, że mogę tutaj wrócić. Rozmawiałem już z trenerem, rozmawiałem z zarządem i nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować za okazane zaufanie i wykonać swoją pracę już na boisku. – powiedział po podpisaniu kontraktu Szymon Drewniak.

Szymon to doświadczony i dobrze nam znany zawodnik, którego potrzebowaliśmy – jeśli chodzi o jego parametry – ponieważ jest w stanie zagrać zarówno na pozycji „6”, na pozycji „8”, jak i czasami też na „10-tce”. Jego walory, jako dyrektor sportowy znam, wiem co potrafi. Nie zraziło mnie to i nie zraża, że grał w klasie rozgrywkowej niżej, ponieważ uważam, że jest to dobry piłkarz, który Górnikowi się przyda i mam nadzieję, że w tym drugim jego mandacie tutaj będzie grał i wyglądał tak na boisku, jak i poza nim, tak samo, jak to było wcześniej. – powiedział Veljko Nikitović, dyrektor sportowy Górnika Łęczna.

Szymon, witaj w Górniku!