Górnik Łęczna – ROW Rybnik 4:1

Górnik Łęczna zwyciężył z ROW-em Rybnik 4:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Piotr Rogala, Mohamed Essam, Patryk Szysz oraz Robert Pisarczuk. Honorowe trafienie dla gości zdobył Mazurek.

Od samego początku spotkania widać było przewagę Górnika. Już po pierwszym kwadransie meczu za sprawą Piotra Rogali Duma Lubelszczyzny mogła cieszyć się z prowadzenia. Rosły obrońca wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki.

Radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem 8 minut później doszło do wyrównania. Prostopadłą piłkę ze środka pola na prawe skrzydło dostał Mazurek. Następnie ze stoickim spokojem umieścił ją w lewym, dolnym rogu bramki bronionej przez Rojka.

Na odpowiedź ze strony Górników nie trzeba było czekać długo. W 33. minucie Mohamed Essam po rajdzie w środku pola oddał strzał zza pola karnego. Piłka na drodze do bramki napotkała jednego z obrońców ROW-u i zmieniła swoja trajektorię lotu nie dając tym samym żadnych szans na obronę Łubikowi. Do przerwy mimo coraz bardziej odważnych ataków gospodarzy utrzymał się wynik 2:1.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania po dwójkowej akcji przeprowadzonej z Robertem Pisarczukiem technicznym strzałem futbolówkę w bramce Łubika umieścił Patryk Szysz.

Podczas doliczonego czasu gry wzrok kibiców znów był skierowany na dwójkę Szysz-Pisarczuk. Tym razem asystę zaliczył Patryk, a wynik ustalił Robert. Górnik ostatni mecz w tym roku zagra w sobotę 1 grudnia 2018 roku. Przeciwnikiem Zielono-Czarnych będzie Ruch Chorzów.

Górnik Łęczna – ROW 1964 Rybnik 4:1 (2:1)
Rogala 15, Essam 33, Szysz 47, Pisarczuk 90 – Mazurek 23

Górnik: Rojek – Pajnowski, Rogala, Midzierski, Zagórski, Tymosiak, Sasin, Pisarczuk, Essam (82 Szewczyk), Szysz, Wojciechowski.

ROW 1964 Rybnik: Łubik – Dudzik, Jary, Krotofil, Janik, Bukowiec (62. Dzierbicki), Zawadzki, Koch, Mazurek, Spratek (54. Tkocz), Okuniewicz

Sędziował: Maciej Pelka (Piła).