Pierwsza drużyna

Setka Leandro i trzech debiutantów. Górnik wygrywa z GKS-em Bełchatów

29 sierpnia równo o godzinie 17:00 Fortuna I Liga ponownie zagościła w Łęcznej. Na Lubelszczyznę przyjechał zespół GKS-u Bełchatów. Mecz jubileuszów: po raz setny w Zielono-Czarnych barwach zagrał Leandro. Swoje debiuty zaliczyli Maciej Gostomski, Serhii Krykun oraz Karol Struski.

Długa tradycja spotkań pomiędzy Górnikiem Łęczna a GKS-em Bełchatów sięga 1988 roku. Wówczas nasi zawodnicy musieli uznać wyższość piłkarzy z województwa łódzkiego. Do tej pory oba Górnicze kluby mierzyły się ze sobą aż 23 razy. Mecz rozgrywany 29 sierpnia był zaraz szesnastym starciem na poziomie I ligi.

Spotkanie z GKS-em Bełchatów było szczególne dla 3 graczy Górnika Łęczna. Kapitan – Leandro – po raz setny wystąpił w Zielono-Czarnej koszulce! Jego pierwszy mecz w Górniku miał miejsce 18.07.2015. Wówczas nasza drużyna wygrała 2:0 z Ruchem Chorzów. Bramkami strzelali Fedor Cernych i… Bartosz Śpiączka.

Ponadto z GKS-em trzech piłkarzy zadebiutowało w Górniku. Od początku zagrali bramkarz Maciej Gostomski oraz skrzydłowy Serhii Krykun. Z ławki wszedł nasz wychowanek – Karol Struski – który ostatnio był zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

Pierwsza połowa to klasyczne piłkarskie szachy. Około 17 minuty Adrian Cierpka sprawdził czujność Pawła Lenarcika. Niestety, bramkarz GKS-u Bełchatów pewnie wyłapał futbolówkę. Dopiero w 39. minucie Górnicy zdobyli pierwszą bramkę. Sprytem i doświadczeniem popisał się Paweł Sasin.

Rywale byli groźni po stałych fragmentach, ale Maciej Gostomski pozostał niepokonany. W 60. minucie Bartosz Śpiączka podkreślił dominacje Górników bramką na 2:0. Chwilę potem Michał Goliński zwieńczył piękna akcje trzecim trafieniem Zielono-Czarnych.

Setka Leandro, trzech debiutantów i trzy strzelone gole — mecz spod znaku numerologii. Górnik Łęczna pewnie wygrywa z GKS-em Bełchatów 3:0.