Seria bez porażki zakończona w Płocku

Seria 7 kolejnych ligowych meczów bez porażki zakończyła się w Płocku. Górnicy przegrali z Wisłą Płock 1-3.

Początek spotkania nie zapowiadał niczego złego. Górnicy już w pierwszej minucie mogli otworzyć wynik meczu. W pole karne piłkę wrzucał Jason Lokilo, a sprzed szesnastki tuż obok słupka piłkę posłał Szymon Drewniak. W kolejnych minutach to gospodarze częściej byli przy piłce czego efektem była strzelona w 10 minucie meczu bramka. Mateusz Szwoch niezatrzymywany przez nikogo przebiegł z futbolówką spory kawałek boiska i posłał ją w stronę bezradnie interweniującego Gostomskiego.

W 22. minucie Janusz Gol wpadł w pole karne gospodarzy, ogrywając przy tym kilku obrońców gospodarzy podał do Damiana Gąski a ten mocnym strzałem od słupka pokonał bramkarza gospodarzy doprowadzając do wyrównania. Radość Górników nie trwała zbyt długo, bo już w 30 minucie Rafał Wolski podwyższył wynik meczu. Ten sam zawodnik pod koniec pierwszej części spotkania zabawił się w polu karnym Górników wystawiając piłkę do Łukasza Sekulskiego który skierował ją do pustej już bramki zielono-czarnych. Do przerwy schodziliśmy niestety przegrywając dwoma golami.

Na drugą połowę w naszym zespole pojawili się Alex Serrano oraz Michał Goliński, którzy zmienili odpowiednio Szymona Drewniaka i Marcela Wędrychowskiego. Przed 60 minutą mogłoby być już po meczu, jednak Maciej Gostomski dwukrotnie w przeciągu minuty uratował nasz zespół przed utratą gola. Najpierw obronił strzał Rafała Wolskiego, a potem sparował na rzut rożny mocne uderzenie Jakuba Rzeźniczaka.

W 68. minucie spotkania po faulu na Jasonie Lokilo i analizie na wozie VAR sędzia wyrzucił z boiska Łukasza Sekulskiego jednak Górnicy nie zdołali przełożyć przewagi na bramki. W 88 minucie warto odnotować groźne uderzenie Sergieja Krykuna, które bramkarz gospodarzy sparował na rzut rożny.

Wisła Płock – Górnik Łęczna 3-1 (3-1)
Mateusz Szwoch 10, Rafał Wolski 30, Łukasz Sekulski 42 – Damian Gąska 22

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Damian Michalski, Damian Rasak, Radosław Cielemęcki (72 Fryderyk Grabowski) , Rafał Wolski (72 Filip Lesniak), Mateusz Szwoch (90 Tomasz Walczak), Kristian Vallo (81 Daniel Zbozień), Łukasz Sekulski, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik, Dominik Furman (81 Patryk Tuszyński)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Leandro, Bartosz Rymaniak, Gerson, Jason Lokilo, Janusz Gol (76 Michał Mak), Szymon Drewniak (46 Alex Serrano), Daniel Dziwniel (65 Sergiej Krykun), Damian Gąska (85 Bartłomiej Kalinkowski), Marcel Wędrychowski (46 Michał Goliński), Bartosz Śpiączka

Żółta kartka: Rzeźniczak, Zbozień

Czerwona kartka: Łukasz Sekulski 68 (za faul)