Pierwsza drużyna

Wygrana w Sosnowcu

Stadion Ludowy w Sosnowcu był kolejną areną zmagań podopiecznych Kamila Kieresia. Zielono-Czarni wygrali 1:0 po bramce Tomasza Midzierskiego.

Już w 6. minucie Zielono-Czarni objęli prowadzenie. Dobrze wykonany stały fragment gry skutecznie na bramkę zamienił Tomasz Midzierski. Chwilę potem Bartosz Śpiączka w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. W pierwszym kwadransie gospodarze niebyli szczególnie groźni. Strzał Filipa Karbowego z 15. minuty trafił prosto w obrońców Górnika.

W 21. minucie Przemysław Banaszak wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale jego strzał przeleciał nad bramką miejscowych. Dosłownie minutę później odpowiedzieli piłkarze z Sosnowca. Techniczny strzał przeleciał obok słupka bramki strzeżonej przez Gostomskiego.

Nieco po ponad półgodzinie gry Joao Oliveira upadł w polu karnym. Arbiter dopatrzył się faulu Kukułowicza i wskazał na wapno. Strzał Sobczaka z 11. metrów zatrzymał Maciej Gostomski. Chwilę przed przerwą Karbowy uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się i szczęśliwie trafiła w bramkarza Zielono-Czarnych. Pierwszą połowę zakończył Bartosz Śpiączka. Jego strzał z wielkim trudem na poprzeczkę sparował Krystian Stępniowski.

W 50. minucie drugi raz piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Gostomskiego. W odpowiedzi lewą stroną pomknął Leandro i dograł do Banaszaka. Ten uderzył mocno, ale niecelnie. Po godzinie kolejne penetrujące dośrodkowanie Brazylijczyka i w zamieszaniu piłka wpada do bramki Zagłębia. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego.

W 69. minucie fantastyczne podanie otrzymał Śpiączka jednak w sytuacji sam na sam jeszcze lepiej zachował się Krystian Stępniowski. Kilka minut przed końcem spotkania Karol Struski wyprowadził indywidualna akcje i zwieńczył ją strzałem, który przeleciał tylko obok bramki Stępniowskiego.

Zagłębie Sosnowiec 0-1 Górnik Łęczna
Gol: Tomasz Midzierski 6

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski – 16. Dawid Ryndak (64, 22. Quentin Seedorf), 18. Lukáš Ďuriška, 4. Mateusz Machała, 27. Łukasz Turzyniecki – 11. Patrik Mišák, 28. Maciej Ambrosiewicz, 14. Filip Karbowy (64, 21. Nikolas Korzeniecki), 6. João Oliveira, 10. Martim Maia (46, 7. Gonçalo Gregório) – 77. Szymon Sobczak.

Górnik: 33. Maciej Gostomski – 20. Bartłomiej Kukułowicz (83, 14. Gabriel Matei), 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro – 27. Michał Mak (83, 24. Michał Goliński), 23. Bartłomiej Kalinkowski (80, 17. Karol Struski), 7. Tomasz Tymosiak, 22. Serhij Krykun – 18. Bartosz Śpiączka (73, 5. Kamil Pajnowski), 19. Przemysław Banaszak.

żółta kartka: Tymosiak.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).