Drużyny młodzieżowe

Punkt w starciu z Włodawianką

Z punktem wracają do Łęcznej rezerwy Górnika Łęczna. Młodzi Górnicy zremisowali 1:1 z Włodawianką Włodawa kolejne spotkanie IV ligi grupy 1.

Zespół prowadzony przez Sławomira Pogonowskiego prowadził do przerwy 1:0 po bramce Cezarego Zdunka. Na początku drugiej połowy gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania.

Mogę być zadowolony z postawy drużyny, gdyż wykazaliśmy się nie tylko pomysłem w grze, ale też zostawiliśmy dobre wrażenie pod względem wolicjonalnym. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że przez niemal ostatni kwadrans graliśmy w osłabieniu – podsumował mecz trener Pogonowski.

Gospodarze co prawda prowadzili grę, jednak my kilka razy wyprowadziliśmy ciekawe kontry. Po jednej z nich Marcel Obroślak wyszedł w pozycję sam na sam z bramkarzem, jednak  zbyt szybko zdecydował się na strzał. Kolejna nasza akcja przyniosła już bramkę – dogrywającym był Pułajdowicz, a skutecznym strzałem popisał się Zdunek. W końcówce groźnie strzelał głową minimalnie nad bramką Świeca, jednak kontuzja uniemożliwiła mu dalsze kontynuowanie gry.

W drugiej połowie miejscowi zaatakowali jeszcze mocniej i coraz groźniej robiło się pod naszą bramką.  Jeden z błędów obrońców wykorzystał napastnik Włodawianki i gospodarze doprowadzili do remisu. My zbyt szybko traciliśmy piłkę, chociaż kilka akcji mogło odwrócić losy meczu – między innymi uderzenie Kuby Cielebąka  w poprzeczkę. Gospodarze jednak z wielką determinacją szukali zwycięstwa i mieli kilka wybornych sytuacji strzeleckich, jednak na szczęście dla nas bez rezultatu bramkowego. W końcówce meczu przeżywaliśmy ciężkie chwile, szczególnie po czerwieni Sobiesiaka, kiedy trzeba było radzić sobie w dziesiątkę.

Włodawianka Włodawa – Górnik II Łęczna 1:1 (0:1)
Jakub Kawalec 52 – Cezary Zdunek 35

Górnik: M. Perdun – Tomasiak, Sobiesiak, Duda, Kocyła, Obroślak (75 Kucybała), Iwańczuk, Zdunek, Pułajdowicz (85 Szady), Cielepak, Świeca (38 P. Perdun)

Żółta kartka: Cielebąk

Czerwona kartka: Marcel Sobiesiak 76