Podział punktów we Wrocławiu

W wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zielono-czarni zremisowali ze Śląskiem Wrocław 0-0.

Po przegranej w eliminacjach do europejskich pucharów (porażka z Hapoelem 0:4 – przyp. red.) trener Śląska Wrocław dokonał kilku zmian w składzie na mecz z naszą drużyną. Podobnych rozmiarów porażki niestety doznali również Górnicy, którzy w minionym tygodniu musieli uznać wyższość Warty Poznań i tutaj podobnie na taki obrót spraw zareagował trener Kamil Kiereś, który jednak nie tylko dokonał zmian kadrowych, ale też zdecydował się na zmianę ustawienia na 3-4-3.

To był mecz debiutów i jubileuszów. Debiut w barwach Górnika zaliczyli bowiem Damian Gąska oraz Daniel Dziwniel, dla którego był to 100. mecz w Ekstraklasie. Wracający do Górnika po 4 latach Szymon Drewniak również zaliczył tego wieczora swojego rodzaju debiut. Od pierwszej minuty na boisku we Wrocławiu po raz pierwszy pokazał się także Bartosz Rymaniak.

Od pierwszej do ostatniej minuty byliśmy dobrze zorganizowani i rywale nie mogli znaleźć sposobu na rozmontowanie naszej defensywy. Pomeczowe statystyki nie kłamią. Indeks xG – współczynnik goli oczekiwanych wyniósł 1,17 dla Górnika a 0,9 dla Śląska Wrocław.

Natomiast trzeba przyznać, że to goście byli najbliżej zdobycia bramki – trafili nawet do naszej siatki, ale gol prawidłowo nie został uznany po weryfikacji VAR. Strzał Piaseckiego w 86. minucie oddane zostało z pozycji spalonej.

Spotkanie we Wrocławiu było typowym meczem walki. Więcej obserwowaliśmy gry w środku pola, niż sytuacji podbramkowych.

Dzięki remisowi dopisujemy sobie kolejny punkt i przesuwamy się o jedno oczko w górę w ligowej tabeli.

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 0:0

Skład Śląska Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot (66′ Bartłomiej Pawłowski), Wojciech Golla, Dino Štiglec, Łukasz Bejger, Krzysztof Mączyński (66′ Rafał Makowski), Petr Schwarz, Robert Pich (79′ Fabian Piasecki), Mateusz Praszelik, Víctor García – Erik Expósito (66′ Caye Quintana).

Skład Górnika Łęczna: Maciej Gostomski – Bartosz Rymaniak, Kryspin Szcześniak, Tomasz Midzierski, Daniel Dziwniel, Serhij Krykun, Szymon Drewniak, Janusz Gol, Michał Mak (75′ Przemysław Banaszak), Damian Gąska (81′ Paweł Wojciechowski), Bartosz Śpiączka.