Drużyny młodzieżowe

hummel IV liga: Górnik II Łęczna – Gryf Gmina Zamość 2-1

Rezerwy Górnika Łęczna pokonały rzutem na taśmę Gryf Gmina Zamość 2-1. Decydująca o trzech punktach bramkę w doliczonym czasie gry zdobył strzałem z rzutu karnego Aron Stasiak.

W pierwszej części meczu silny wiatr nie był naszym sprzymierzeńcem. Dosłownie i w przenośni wiał nam w twarz. Już w 7 minucie po fatalnie zagranej piłce przez jednego z obrońców we własnej strefie obronnej, goście po ładnym uderzeniu mogli cieszyć się z prowadzenia. My graliśmy niezbyt dokładnie i praktycznie nie stworzyliśmy żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej w tej części meczu – podsumował pierwszą połowę trener Sławomir Pogonowski.

Po zmianie stron przejęliśmy inicjatywę lecz nadal nie mogliśmy przebić się przez skomasowaną obronę gości. Zmiany jaki wprowadziłem po godzinie gry dały efekt w postaci gola Piotra Świecy i kolejnych kilku bardzo dobrych okazji do podwyższenia. Niestety nasze poczynania były bardzo egoistyczne lub graliśmy zbyt zawile. Tym razem w końcówce meczu uśmiechnęło się do nas szczęście. W doliczonym czasie gry przytomne zachowanie Pawła Perduna w polu karnym dało nam karnego, który na gola zamienił Aron Stasiak – zakończył Pogonowski.

Górnik II Łęczna – Gryf Gmina Zamość 2-1 (0-1)
Bramki: Piotr Świeca 80, Aron Stasiak 90+2 (karny)

Górnik: Nowaczek – Tomasiak (75 Leszczyński), Zagórski, Masztaleruk, Kocyła, Fiedeń (60 Świeca), Obroślak (60 Iwańczuk), Bujak, Szałachowski (60 Perdun), Tkacz, Stasiak

Żółte kartki: Iwańczuk , Stasiak