Pierwsza drużyna

Grad bramek w Łęcznej. Górnik – Bruk-Bet 3:3

W meczu 28. kolejki Górnik Łęczna podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Gola na wagę remisu strzelił Przemysław Banaszak. Do tego dublet ustrzelił Paweł Wojciechowski.

W 13. minucie piłkę przejął Bartłomiej Kalinkowski. Podał do Pawła Wojciechowskiego a ten pewnym strzałem pokonał Łukasza Budziłka. To był dopiero początek tego emocji. Dwie minuty potem piłkę do własnej bramki skierował Paweł Baranowski. Chwilę potem Artem Putwicew podwyższył na 2:1.

W 64. minucie Maciej Gostomski zagrał ręką przed polem karnym. Za to zagranie sędzia wyrzucił go z boiska. Plac gry musiał opuścić Serhij Krykun. Na murawie pojawił się Adrian Kostrzewski, który debiutował na poziomie Fortuna 1. Ligi.

Niestety, w 86. Bartosz Śpiączka pokonał własnego bramkarza. W ostatniej akcji meczu Przemysław Banaszak ustalił wynik spotkania na 3:3.

Górnik Łęczna 3-3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Paweł Wojciechowski 13, 54 (k), Przemysław Banaszak 90 – Paweł Baranowski 15 (s), Artem Putiwcew 26, Bartosz Śpiączka 86 (s)

Górnik: 33. Maciej Gostomski – 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro – 27. Michał Mak (83, 19. Przemysław Banaszak), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 7. Tomasz Tymosiak (71, 8. Marcin Stromecki), 17. Karol Struski (83, 20. Bartłomiej Kukułowicz), 22. Serhij Krykun (67, 44. Adrian Kostrzewski) – 28. Paweł Wojciechowski (71, 18. Bartosz Śpiączka).

Bruk-Bet Termalica: 1. Łukasz Budziłek – 13. Mateusz Grzybek, 97. Wiktor Biedrzycki, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski – 8. Samuel Štefánik, 18. Piotr Wlazło, 16. Paweł Żyra (74, 95. Sebastian Bonecki), 10. Adam Radwański (88, 19. Michal Bezpalec) – 7. Roman Gergel, 2. Patryk Czarnowski (41, 9. Kacper Śpiewak).

żółte kartki: Wojciechowski, Leândro – Wlazło, Gergel, Biedrzycki.
czerwona kartka: Maciej Gostomski (64. minuta, Górnik, za zagranie ręką poza polem karnym).

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).