Fundacja Górnika Łęczna uprawniona do otrzymania 1,5% podatku

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu nasza Fundacja będzie uprawniona do otrzymania 1,5% podatku dochodowego za rok 2022.

Środki uzyskane z tytułu kampanii 1,5% zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury sportowej Akademii Górnika. W planach jest powstanie dwóch oświetlonych boisk ze sztuczną nawierzchnią (w tym 1 pełnowymiarowe) przy ul. Przemysłowej oraz renowacja boiska przy stadionie i zmiana jego nawierzchni na naturalną.

Uzyskanie statusu OPP to bardzo ważny krok w kierunku dalszego rozwoju klubowej Akademii. To dodatkowa możliwość wyznaczania konkretnych celów oraz ich dofinansowania właśnie poprzez środki pozyskane z 1,5% podatku.

Maciej Grzywa, Prezes Fundacji Górnika Łęczna

W 2022 roku blisko 16 mln podatników przekazało organizacjom pożytku publicznego (OPP) 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 r. na łączną kwotę 1 114 mln złotych.

Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce 1,5% zbiera wiele organizacji na różne cele. Wiemy również, że jest wiele dzieci, osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych, które bardziej niż my potrzebują środków z 1,5% – mówi Maciej Grzywa, Prezes Zarządu Fundacji Akademia Sportu Górnik Łęczna.

– Zwracamy się do osób, które do tej pory przekazywały swój procent podatku na takie osoby, niech dalej to robią i je wspierają. Natomiast jeżeli znajdą się osoby, które jeszcze dla nikogo nie przekazują 1,5%, albo po prostu chcieliby przekazać takie środki właśnie nam, na ten konkretny cel to będziemy bardzo wdzięczni. Myślę, że jeżeli każdy z nas rzetelnie przekaże swój procent podatku, to dla każdego tych środków wystarczy – dodał Grzywa.

Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna została powołana przez Zarząd Górnik Łęczna SA w lipcu 2017 roku. Powstała po to, aby wspierać proces szkolenia młodych zawodników i zawodniczek na każdym etapie sportowej kariery. We wrześniu 2018 roku rozpoczęło działalność prowadzone przez Fundację Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Jest to pierwsza i jedyna w województwie lubelskim szkoła sportowa prowadzona przez profesjonalny klub piłkarski. 

Jak przekazać 1,5% na Fundację Górnika Łęczna? Wystarczy wpisać w rozliczeniu nasz numer KRS 0000689167 i tym samym wesprzeć rozwój infrastruktury sportowej dla naszej Akademii.