Elana Toruń – Górnik Łęczna 2:0

Górnik Łęczna pierwszy raz w tym sezonie musiał uznać wyższość rywali. Elana Toruń zwyciężyła z naszą drużyną 2:0. Bramki zdobywali Artur Lenartowski oraz Filip Kozłowski.

Początek spotkania należał do naszej drużyny. Już w 4. minucie Jakub Chrzanowski umieścił piłkę w bramce, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później po podaniu Patryka Szysza świetną sytuację miał Igor Korczakowski. Niestety jego strzał trafił w poprzeczkę.

Następnie inicjatywę przejęła drużyna gospodarzy. Zawodnicy Elany próbowali na różne sposoby zagrozić bramce bronionej przez Damiana Podleśnego. Nie przynosiło to żadnej korzyści, aż do 44. minuty, kiedy naszego bramkarza pokonał Artur Lenartowski. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania Zielono-Czarni ponownie musieli wyjmować piłkę z siatki. Tym razem zdobywcą gola był Filip Kozłowski. W 63. minucie trener Rafał Wójcik przeprowadził podwójną zmianę. Boisko opuścili Kamil Bętkowski i Jakub Chrzanowski. W ich miejsce na murawie zameldowali się Krystian Wójcik oraz Mohamed Essam. Niestety zmiany nie pomogły w odrobieniu strat i Górnik pierwszy raz w tym sezonie musi uznać wyższość rywali.

Górnik: Podleśny – Pisarczuk,  Waleńcik, Rogala, Zagórski, Bętkowski (53. Wójcik), Sosnowski (68. Dzięgielewski), Łuszkiewicz, Korczakowski, Szysz, Chrzanowski (53. Essam; 87. Szczerba)

Elana: Nowak – Andrzejewski (77. Felsch), Urbański, Kołodziejski, Górka, Kościelniak (82. Lenkiewicz), Kryszak, Lenartowski (90. Banach), Stryjewski (64. Stąporski), Wołkowicz, Kozłowski.