Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0

Widzew Łódź na własnym stadionie wygrał z Górnikiem Łęczna 3:0. Bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli: Maciej Kazimierowicz, Dario Krišto oraz Filip Mihaljević.

Początek meczu należał do drużyny gospodarzy. Górnik skupił się na obronie i czekał na dogodną sytuację do wyprowadzenia kontry. Pewnym punktem w drużynie Zielono-Czarnych był Damian Podleśny. Najpierw nasz bramkarz popisał się świetnym refleksem i w 23. minucie wybronił strzał głową Radosława Sylwestrzaka. Kwadrans później, również strzałem głową, naszego golkipera próbował pokonać Mihaljević. Z tej akcji Widzew wywalczył tylko rzut rożny.

Po jednym z kornerów futbolówka wybita przez zawodników Dumy Lubelszczyzny trafiła pod nogi Macieja Kazimierowicza. Pomocnik Widzewiaków nie zastanawiając się długo, oddał mocny strzał na bramkę Górnika, tym samym dając prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie spotkania okazję do wyrównania miał Robert Pisarczuk, niestety piłka po strzale zza pola karnego przeleciała nad poprzeczką. Odpowiedź gospodarzy była bardziej skuteczna, Dario Krišto strzałem w okienko bramki podwyższył wynik spotkania na 2:0. Wynik w 73. minucie strzałem głową ustalił Filip Mihaljević.