U-15 zagra w barażu o CLJ!

Zespół U-15 (rocznik 2004 i mł.) wygrał po niezwykle emocjonującym i trzymającym do końca w napięciu meczu z BKS-em Lublin i zagra w barażu o prawo gry na wiosnę w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2, a ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia o końcowym rezultacie zadecydował konkurs rzutów karnych. W nich grę nerwów lepiej wytrzymali młodzi Górnicy którzy 10 i 17 listopada zagrają w dwumeczu z Orlętami Kielce o prawo gry w CLJ.

Każdy kibic który tego dnia wybrał się na mecz barażowy nie mógł tego żałować. Spotkały się dwie godne siebie drużyny które udowodniły że nie przypadkiem wygrały swoje grupy. Mecz niestety z początku nie ułożył się po naszej myśli drużyna BKS lepiej weszła w to spotkanie kontrolując grę czego skutkiem było zdobycie dwóch bramek do 20 minuty.

Tu słowa uznania dla naszego zespołu za szybką reakcję, Dawid Tkacz strzela fenomenalną bramkę z rzutu wolego która daje zawodnikom nadzieje na dalszą grę o zwycięstwo. Trzy minuty później po składnej akcji do wyrównania precyzyjnym strzałem doprowadza Piotr Płoch.

Do końca meczu to ataki obu zespołów które starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stron, jednak bezskutecznie. Z tego meczu musimy wyciągnąć jak najwięcej wniosków gdyż często pozwalaliśmy narzucić sobie ich styl gry.

Na koniec dochodzi do rzutów karnych, gdzie tego dnia więcej opanowania i skuteczności było po naszej stronie co daje zwycięstwo. Sebastian Paszkowski bronił cały mecz skutecznie nie popełniając błędów, lecz do jedenastek wystawiamy Jakuba Latałę który sprostał wyzwaniu i obronił trzy jedenastki.

Był to bardzo ciężki mecz, brawa dla zespołu za serce i zaangażowanie do samego końca, każdy z nich stanął na wysokości zadania – podsumował spotkanie trener Daniel Rusek.

Górnik Łęczna – BKS Lublin 2:2 (2:2) pd. k. 6:5
Tkacz, Płoch

Górnik: Paszkowski – Czupryn, Duda, Chodun, Tkacz, Brzyski, Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Szczerba, Perdun, Zabłotny oraz Latała – Jawidzyk, Bara, Kowal, Matysiak, Płoch, Bałaszek

Trenerzy Daniel Rusek, Krzysztof Bodziak.