Siarka Tarnobrzeg – Górnik Łęczna 0:3

Górnik Łęczna w roli gościa pokonał Siarkę Tarnobrzeg 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Wojciechowski, Dawid Dzięgielewski oraz Robert Pisarczuk.

Górnicy od początku spotkania wyraźnie dominowali na boisku. Pierwsze owoce takiej gry nasza drużyna zdobyła już w 10. minucie. Do Pawła Wojciechowskiego podanie posłał Krystian Wójcik, z futbolówką minął się bramkarz gospodarzy, dzięki czemu nasz napastnik mógł z łatwością wpakować piłkę do bramki rywali.

Między wcześniej wspomnianym duetem dzisiaj na boisku widać było piłkarską chemię. W 25. minucie Krystian posłał kolejne podanie, ale tym razem Krupa zachował się o wiele lepiej niż przy straconej bramce i pierwszy dopadł do piłki. Jakiś czas później z rzutu wolnego dośrodkowywał Wójcik, a z piłką minimalnie minął się Wojciechowski.

Na dwie minuty przed przerwą piłkę w zamieszaniu wywalczył Tomasz Tymosiak. Pomocnik Górnika zagrał futbolówkę do przodu. Do podania dobiegł Dawid Dzięgielewski i pięknym strzałem podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Po przerwie optyczną przewagę mieli gospodarze. Nie udało im się jednak tego odnotować bramką. Swoje okazje mieli m.in. Gębalski oraz Płatek. W 60. minucie spotkania na boisku zameldował się Robert Pisarczuk. Kwadrans później Tymosiak wypuścił świetnym podaniem “Pisara”, który zwodem ominął bramkarza i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Siarka Tarnobrzeg – Górnik Łęczna 0:3
Paweł Wojciechowski 10, Dawid Dzięgielewski 43, Robert Pisarczuk 76

Siarka: Krupa – Głaz, Kubowicz, Nadolski (90 Galara), Duda, Drobot, Sitek (39 Gębalski),  Wawrylak (46 Płatek), Janeczko (63 Woźniak), Ropski, Radulj

Górnik: Rojek – Zagórski, Markowski (34 Rogala), Pajnowski, Sasin, Dzięgielewski (60 Pisarczuk), Tymosiak (85 Korczakowski), Łuszkiewicz, Wójcik (67, Bętkowski), Szysz, Wojciechowski

Żółte kartki: Janeczko, Ropski, Kubowicz – Tymosiak, Bętkowski

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)