Historia spotkań ze Stalą Stalowa Wola

Mecze Górnika ze Stalą zawsze wywołują dodatkowe emocje zarówno wśród kibiców jak i u piłkarzy. Zapraszamy do zapoznania się historią tych meczów.

Do tej pory obie ekipy zagrały ze sobą 18 spotkań. Górnik wygrał 7 pojedynków Drużyny dzieliły się punktami 6 razy, natomiast Stal zwyciężyła 5 meczów Bilans bramkowy wynosi 21-20 na korzyść Dumy Lubelszczyzny.

Ostatnie spotkanie obu drużyn w Łęcznej miało miejsce 11 października 2009 roku. Lepiej w tamten mecz weszli gospodarze, bowiem już w 13. minucie za sprawą Pawła Głowackiego Górnik prowadził 1:0. Kilka minut później prowadzenie po strzale głową podwyższył Janusz Surdykowski. Po przerwie pierwszą groźną sytuację stworzyli Górnicy. W 56. minucie minimalnie pomylił się Prejuce Nakoulma. Gdyby pochodzący z Burkina Faso napastnik wykorzystał tamtą sytuację, to 3 punkty zostałyby w Łęcznej. Stało się jednak inaczej. W 66. minucie bramkę kontaktową dla Stali zdobył były zawodnik Górnika Cezary Czpak. Do remisu na 11 minut przed końcem doprowadził Krzysztof Trela. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Na wiosnę w Stalowej Woli Górnicy pokazali, że potrafią wyciągnąć wnioski po popełnionych błędach i tym razem nie oddali zwycięstwa.
Pierwszego gola w tamtym spotkaniu zdobył Sławomir Nazaruk. Po przerwie na 2:0 podwyższył Dawid Sołdecki, a na kwadrans przed końcem trzecie trafienie dla gości zaliczył Janusz Surdykowski. W ostatniej minucie spotkania bramkę honorową dla Stali zdobył Piotr Szymczak.