Historia spotkań z PGE GKS-em Bełchatów

Obie ekipy jak dotąd grały ze sobą 21 razy. Dwukrotnie lepsi byli zawodnicy Górnika, natomiast GKS Bełchatów może pochwalić się jedenastoma zwycięstwami. Drużyny podzieliły się punktami ośmiokrotnie. Bilans bramkowy wynosi 12-36 na korzyść Brunatnych.

Ostatni raz oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 2014/15 na szczeblu Ekstraklasy. Pierwszy pojedynek tamtej kampanii między Zielono-Czarnymi, a Torfiorzami miał miejsce 4 sierpnia 2014 roku. Spotkanie odbyło się w ramach 3. serii gier, a obie ekipy podchodziły do niego niepokonane. Mecz lepiej rozpoczął się dla ekipy gości. GKS objął prowadzenie już w 7. minucie po akcji braci Maków. Do wyrównania doszło pięć minut przed przerwą za sprawą Łukasza Mierzejewskiego. Rywalizacja zakończyła się remisem.

Rewanż w Bełchatowie odbył się 6 grudnia 2014. Spotkanie rozpoczęło się całkiem inaczej, w porównaniu z letnim pojedynkiem. W 17. minucie prowadzenie Dumie Lubelszczyzny dał Fedor Černych. Zawodnicy GKS po straconej bramce od razu wzięli się za odrabianie strat. Tym samym 10 minut później za sprawą Adriana Basty na tablicy wyników widniał remisowy rezultat, który utrzymał się do końca spotkania.

Po raz ostatni w sezonie 2014/15 drużyny spotkały się ze sobą w Łęcznej. W ostatniej kolejce sezonu Górnik wygrał mecz z Zielonymi dzięki bramce zdobytej przez Shpëtima Hasaniego w 23. minucie widowiska. Bełchatowianie podczas tamtej kampanii odnotowali spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej.