Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz 1:3

Olimpia Grudziądz pokonała Górnik Łęczna 3:1. Dla drużyny gości trafili Papikyan, Ciechanowski oraz Kita. Górnik zdobył gola po samobójczym trafieniu Witasika.

Mecz dla Górnika mógł rozpocząć się bardzo dobrze. Pierwszą sytuację do otwarcia wyniku stworzył sobie Jakub Zagórski. Obrońca Zielono-Czarnych efektownie przechytrzył rywala i oddał groźny strzał na bramkę Olimpii. Na 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania Jakub Chrzanowski zagrał prostopadłą piłkę do Dawida Dzięgielewskiego, ten wpadł w pole karne i oddał strzał. Niestety piłka odbiła się od poprzeczki. Olimpijczycy również mieli swoje sytuacje, ale w bramce świetnie spisywał się Damian Podleśny. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Pierwszy gol padł w 60. minucie, po kontrataku piłkę do siatki wpakował Aghvan Papikyan. Pomocnik Olimpii miał również udział przy drugiej bramce, wtedy zagrywał do Damiana Ciechanowskiego, który w 64. minucie podwyższył wynik spotkania na 2:0. Kwadrans później ostatnią bramkę dla drużyny gości zdobył Przemysław Kita. Bramka dla Górnika padła po samobójczym trafieniu Piotra Witasika, który wbił piłkę do własnej siatki po płaskim dośrodkowaniu Adriana Łuszkiewicza.

Górnik 1:3 Olimpia
Witasik 86 (s) – Papikyan 60, Ciechanowski 64, Kita 78

Górnik: Podleśny – Zagórski, Waleńcik, Rogala, Pisarczuk – Korczakowski (78. Skałecki), Łuszkiewicz, Tymosiak (51. Sosnowski), Szysz, Chrzanowski (44. Wojciechowski), Dzięgielewski (61. Wójcik)

Olimpia: Muzyk – Bielawski, Wawszczyk, Kaczmarek (90. Skibicki), Papikyan (77. Śmietanko), Marzec, Ciechanowski, Nakrosius, Kita (83. Hirsz), Witasik, Handzlik (66. Kamiński)

Sędzia: Marcin Szrek