Drużyny młodzieżowe

CLJ U-15: Motor – Górnik 3:2

Mimo prowadzenia do przerwy 1:0 młodzi Górnicy przegrali z Motorem Lublin w 5. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Spotkanie z Motorem rozpoczęło się od bardzo silnego naporu ze strony gospodarzy, którzy próbowali zepchnąć naszą drużynę do defensywy. Bardzo dużo pracy miał w tym czasie nasz bramkarz Szymon Franczak, który debiutował w tym meczu w rozgrywkach CLJ U-15.

W 23 minucie spotkania mimo naporu ze strony Motoru to Górnicy wyszli na prowadzenie. Drugi z debiutantów w rozgrywkach CLJ Michał Wachowicz wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i otworzył wynik spotkania. Po zdobyciu bramki obraz spotkania uległ zmianie i to młodzi Górnicy przeważali na boisku stwarzając sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków ze strony obydwu drużyn. W 56 minucie drużyna Motoru zdobyła bramkę wyrównującą, ale już 5 minut później po precyzyjnym wykończeniu akcji zespołowej Janek Grzesiak wyprowadził drużynę Górnika na ponowne prowadzenie. Niestety końcówka należała do zawodników Motoru, którzy najpierw zdobyli bramkę wyrównującą a 2 minuty przed końcem strzałem zza pola karnego popisał się zawodnik gospodarzy i mecz zakończył się wygraną Motoru 3-2.

Motor Lublin – Górnik Łęczna 3:2 (0:1)
Bramki: Daniel Augustyński 56, Kacper Niedziela 69, 77 – Michał Wachowicz 23, Jan Grzesiak 63

Górnik: Franczak (41 Blachani) – Tryk, Gański, Dmitruk, Grzesiak – Dylewski, Krzyśków (76 Dyś), Holcel (41 Woźniak) – Bajus, Wachowicz (41 Rzeszutek), Pleskot (58 Sitarczuk)

Żółte kartki: Kisiel, Niedziela, Zygmunt