Drużyny młodzieżowe

CLJ: Cracovia – Górnik 4:2

Wysoką porażką Górników zakończyło się spotkanie Centralnej Ligi Juniorów U-15. Zielono-czarni okazali się gorsi od Cracovii przegrywając 2:4.

Zespół Cracovii od pierwszego gwizdka sędziego bardzo wysoko zaatakował naszą drużynę, stwarzając w pierwszych 10 minutach trzy okazje podbramkowe, z których jedna została wykorzystana i zamieniona na bramkę. Przez całą pierwszą połowę nasz zespół miał trudności z wyprowadzaniem piłki, a krakowianie stale odbierali ją nam w środkowej strefie boiska.

Po zmianie stron nasza drużyna ruszyła do ataku, zamknęła zespół Cracovii na połowie przeciwnika czego efektem była zdobyta dość szybko bramka, strzelona przez Piotra Holcela. Niestety rywale dość szybko odpowiedzieli na naszą bramką podwyższając rezultat spotkania na golu z rzutu karnego.

Stracona bramka nie podłamała młodych Górników, a zespół trenera Andrzeja Chlebowicza dalej mocno atakował rywali. Efektem lepszej gry był zdobycie kontaktowej bramki, której strzelcem był debiutujący w rozgrywkach CLJ Oliwier Fryt.

Przed końcem spotkania gospodarze przeprowadzili jeszcze jeden kontratak, który zakończył się zdobyciem bramki, która przypieczętowała rezultat spotkania na 4:2.

– Mecz nie ułożył się po naszej myśli. W pierwszej połowie oddaliśmy przeciwnikom inicjatywę, a w drugiej części spotkania musieliśmy gonić wynik – krótko podsumował mecz trener Andrzej Chlebowicz.

W następnej kolejce Górnik zmierzy się w Łęcznej z liderem tabeli grupy D – Wisłą Kraków.

Cracovia – Górnik Łęczna 4:2 (2:0)