Lider zatrzymany. Czas na Pogoń

Zielono-czarni wrócili do Łęcznej w lepszych humorach niż przed tygodniem. Nasi zawodnicy zatrzymali rozpędzonego lidera Nice 1 Ligi remisując bezbramkowo na ciężkim terenie w Chojnicach.

Po meczu trener Kafarski był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, jednak przyznał, że drużyna czuje niedosyt. Górnicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, żeby pokonać bramkarza Chojniczanki. Niestety nie udało się i wszyscy musimy się zadowolić 1 punktem. Punktem, który przed spotkaniem niektórzy braliby w ciemno, tym bardziej, że nasz szkoleniowiec nie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

W Chojnicach trener Kafarski nie mógł skorzystać z Grzegorza Bonina, który ze względu na mocno stłuczoną łydkę musiał w ten weekend odpocząć.  Z powodu żółtych kartek pauzował Łukasz Tymiński, a Tomasz Makowski przebywa cały czas na zgrupowaniu reprezentacji Polski U19. Z drużyną nie mogli pojechać także Michał Suchanek i Przemysław Pitry, którzy zmagają się z urazami mięśniowymi.  Do składu wrócił za to Robert Pisarczuk, który wyleczył już kontuzję stawu skokowego.

W kadrze meczowej w Chojnicach znalazło się 6 wychowanków Akademii Piłki Górnika Łęczna. Natomiast na placu gry pojawiło się 5 młodzieżowców. Patryk Szysz i Filip Szewczyk rozegrali pełne 90 minut. Filip Karbowy został zmieniony w 75 minucie. Łukasz Wiech wszedł na boisko w 35 minucie gry za kontuzjowanego Łukasza Sosnowskiego, a Adrian Szczerba zmienił w 75 minucie Roberta Pisarczuka.

Średnia wieku naszej kadry meczowej, która pojechała do Chojnic wyniosła 24,1 lat.  Młodzi zawodnicy mieli wsparcie doświadczonych piłkarzy takich jak Sergiusz Prusak, Paweł Sasin, Dariusz Jarecki czy Rafał Kosznik i Radosław Pruchnik.

Takie połączenie młodości z doświadczeniem i wspomniane przez trenera odpowiednie nastawienie pomogło osiągnąć korzystny rezultat w Chojnicach i zatrzymać lidera, który ostatnio w rozgrywkach Pucharu Polski odprawił z kwitkiem Bruk-Bet Termalikę.

Po tej kolejce nasza drużyna ma na swoim koncie 15 punktów zdobytych w 12 meczach. Liderujące zespoły Odry Opole i Chojniczanki mają ich po 23.

Kolejne spotkanie Górnicy rozegrają w najbliższą sobotę 14 października o godzinie 13:00 na stadionie przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej. Nasza drużyna zmierzy się z Pogonią Siedlce, która w tej kolejce pauzowała, a przed tygodniem wygrała na wyjeździe z GKS Tychy 3:2. Do zobaczenia w sobotę na stadionie! Bądźcie z nami!