Historia spotkań z Ruchem Chorzów

Do tej pory oba zespoły spotykały się ze sobą 10 razy. Czterokrotnie lepsi byli zawodnicy Górnika. Taką samą liczbą zwycięstw może pochwalić się drużyna z Chorzowa. Tylko dwa razy mecze zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy wynosi 12:14 na niekorzyść Dumy Lubelszczyzny.

Z pewnością motywacją dla naszych zawodników przed sobotnim pojedynkiem jest historia spotkania z jesieni ubiegłego roku. Mecz ułożył się dla naszej drużyny bardzo niefortunnie. W 45. minucie spotkania z czerwoną kartką murawę opuścił Łukasz Wiech. W drugiej połowie Górnicy dostali kolejny cios – 20 minut po zmianie stron gola samobójczego zdobył Arkadiusz Kasperkiewicz.

Zielono-czarni mimo takiego przebiegu spotkania nie poddali się. W 84. minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Tymiński. Zwycięską bramkę zdobył Grzegorz Bonin w ostatniej minucie spotkania.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:0

Bilans spotkań: 10 spotkań – 4 zwycięstwa Górnika, 2 remisy, 4 zwycięstwa Ruchu, bramki 14:12 dla Ruchu