Historia spotkań z Olimpią Elbląg

Do tej pory oba zespoły zmierzyły się ze sobą tylko dwukrotnie. Zarówno Górnik, jak i Olimpia wygrali jedno spotkanie w bezpośrednich starciach. Bilans bramkowy wynosi 2:1 na korzyść Zielono-Czarnych.

Oba pojedynki Górnika z Olimpią miały miejsce w sezonie 2011/12. W rundzie jesiennej zespoły spotkały się w Łęcznej. Zielono-Czarni przeważali w pierwszej połowie meczu, a na boisku brylował Prejuce Nakoulma. Mimo kilku dobrych sytuacji nie udało mu się otworzyć wyniku rywalizacji. Swoje sytuacje mieli również Pešír i Nikitović, ale do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.  W drugiej części spotkania zdecydowanie przeważała Duma Lubelszczyzny, potwierdziła to pierwsza bramka zdobyta przez „Prezesa” w 55. minucie spotkania. Napastnik urodzony w Burkina Faso w 90. minucie po szybkim kontrataku ustalił wynik rywalizacji na 2:0.

Do rewanżu doszło w maju na stadionie w Elblągu. Pierwsza połowa meczu była bezbarwna. Kilka razy do interwencji zmuszony został Sergiusz Prusak, a chwilę przed przerwą groźny strzał Michała Zubera wyłapał Budaković. W drugiej części meczu po strzale głową bramkę strzelił Bartosz Iwan. W 90. minucie rywalizacji nasza drużyna miała świetną okazję do wyrównania stanu spotkania, niestety piłka trafiła w poprzeczkę.