Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna 2:2

W meczu 1 kolejki 2 ligi Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 2:2. Bramki dla naszego zespołu strzelili Patryk Szysz z rzutu karnego i Paweł Wojciechowski.

Mecz rozpoczął się dla zielono-czarnych bardzo źle. Najpierw w 3 minucie w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego straciliśmy bramkę, której strzelcem okazał się Paweł Brzuzy. Natomiast w 28 minucie Sergiusz Prusak interweniował w sytuacji sam na sam i sędzia uznał, że nasz golkiper faulował zawodnika gospodarzy. Krzysztof Wicki zamienił rzut karny na bramkę.

W końcówce pierwszej części gry Adrian Łuszkiewicz wpadł z piłką w pole karne gospodarzy i został powalony na murawę. Marcin Szczerbowicz bez chwili zawahania odgwizdał rzut karny.  Od razu do piłki podszedł Patryk Szysz i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 84 minuty, kiedy to Paweł Wojciechowski pewnie wykorzystał dośrodkowanie Dawida Dzięgielewskiego. Nasz nowy napastnik najwyżej wyskoczył w polu karnym gospodarzy i precyzyjnym strzałem głową pokonał Szymona Więckowicza.

Zielono-czarni wracają do Łęcznej z jednym punktem i już za tydzień w sobotę o 20:00 zainaugurują sezon przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej, gdzie będą podejmować drużynę Skry Częstochowa.

Bramki: Paweł Brzuzy 3, Krzysztof Wicki 28 k – Patryk Szysz 45 k, Paweł Wojciechowski 84

Gryf: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy (54, 18. Adrian Machol), 5. Paweł Ewertowski, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka, 15. Piotr Kołc, 6. Oskar Sikorski, 8. Robert Chwastek – 14. Paweł Czychowski (79, 9. Dawid Rogalski).

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin (46, 4. Bartosz Waleńcik), 88. Piotr Rogala, 5. Kamil Pajnowski, 21. Jakub Zagórski – 11. Patryk Szysz, 7. Tomasz Tymosiak, 14. Adrian Łuszkiewicz, 64. Łukasz Sosnowski (77, 40. Igor Korczakowski), 16. Tomasz Czogała (29, 93. Dawid Dzięgielewski) – 9. Jakub Chrzanowski (57, 28. Paweł Wojciechowski).

żółte kartki: Wicki, Machol, Liberacki – Rogala, Korczakowski, Waleńcik.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).